Rozmowa dnia z dyrektorem Piotrem Doboszem

fot. Zdzisław Makles

Budzimy wiosnę – dziś w Częstochowie! Gościem Radia Katowice był Piotr Dobosz – dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


W gospodarstwach rolnych: zasiewy, zasadzenia, prace w polu, sadzie i w ogrodzie. Oby nie dochodziło do wypadków z udziałem nie tylko rolników, ale i członków ich rodzin – przede wszystkim najmłodszych. Tendencja jest dobra: w ubiegłym roku w województwie śląskim odnotowano najniższy wskaźnik wypadków rolniczych w Polsce. Z czego to wynika? Jakie jest znaczenie prewencji i konkursów dotyczących bezpieczeństwa organizowanych przez KRUS?


— Według ogólnopolskich raportów na przestrzeni ostatnich lat liczba wypadków zmniejszyła się o blisko jedną trzecią. Wynika to z szeroko zakrojonej prewencji oraz rzetelnej edukacji najmłodszych — mówił na antenie Radia Katowice Piotr Dobosz, dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie.

Rozmowę o 7.40 ze studia w Częstochowie poprowadził Zdzisław Makles.
Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.

Gość Radia Katowice – rozmowa dnia