Budzimy wiosnę. Pacjent. Pożary.

Wczoraj w Katowicach, a dziś w Bielsku-Białej pobudzaliśmy wiosnę. Było miasteczko radiowe, kwiaty i nasionka do wysadzenia oraz porady ekspertów od roślin. Było chłodno, aczkolwiek tłumnie i miło. Przenieśmy się na chwilę do Bielska-Białej. Na miejscu był Jarosław Krajewski.


W infostradzie dziś bulwersująca sprawa z Sosnowca. Pacjent który z podejrzeniem zakrzepicy trafił do szpitala miejskiego zmarł po wielu godzinach wyczekiwania na pomoc. Mimo że z jego spuchniętej nogi sączyła się krew a 39 letni mężczyzna z godziny na godzinę był coraz słabszy, nikt nie zareagował. Profesjonalnej pomocy udzielono mu dopiero po  9 godzinach oczekiwania w izbie przyjęć, wtedy było już jednak za późno. Sprawą zajął się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Początek wiosny to wczas wzmożonych wyjazdów strażackich zastępów. Wyjazdów do pożarów traw, poszycia leśnego czy nieużytków. W ciągu ostaniach kilku tygodni strażacy danej jedenastki interweniowali nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Pożary traw to plaga, którą trudno powstrzymać. Materiał Gabrieli Kaczyńskiej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl