Ekstremalna Droga Krzyżowa

Kilkadziesiąt kilometrów. Noc. Milczenie. Droga, na której można odnaleźć siebie, a przede wszystkim - doświadczyć Boga! To właśnie EDK, czyli "Ekstremalna Droga Krzyżowa". W dzisiejszej audycji "Raban, czyli Kościół Młodych" o tym wyjątkowym, wielkopostnym wyzwaniu opowiedzą Jurek i Krzysztof - organizatorzy EDK na Śląsku. Swoimi doświadczeniami podzieli się także Ewa, uczestniczka wydarzenia. Audycję prowadzą Sara Bagińska i ks. Wojciech Iwanecki.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl