Szydełkowa dama

fot. Dorota Stabik

Na szydełku potrafi zrobić prawdziwe dzieła sztuki, uwielbia wyzwania i prace przy nietypowych projektach. Niedawno mieszkańcy Katowic mogli podziwiać wykonaną przez panią Alinę choinkę z foliowych siatek. Eko-drzewko postało na potrzeby szczytu klimatycznego COP24.
Z panią Aliną, a także jej przyjaciółką Ewą, spotkała się Dorota Stabik. O prawdziwej pasji do robótek ręcznych a także wyjątkowej przyjaźni w jej reportażu "Szydełkowa Dama".


"Trzy kwadranse z reportażem" to autorski program Anny Sekudewicz prezentowany na antenie Radia Katowice już od ponad 20 lat. Słuchacze mogą dzięki niemu poznać najlepsze, najbardziej nowatorskie i poruszające reportaże przygotowane zarówno przez dziennikarzy katowickiego radia jak i przez twórców tego gatunku z całego kraju. To znakomicie zrealizowane opowieści o nas samych i naszym życiu, o naszych troskach i problemach, o zjawiskach i zdarzeniach wzruszających, porywających a bywa że szokujących. W ostatni czwartek miesiąca po emisji reportażu zapraszamy słuchaczy do dyskusji.