Radio Katowice ze specjalną nagrodą katowickiej Izby Rzemieślniczej

fot. Piotr Grzesiak

Radio Katowice ze specjalną nagrodą katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. 

"Rzemieślniczy mikrofon" to specjalne wyróżnienie przyznane naszej redakcji za wspieranie działalności izby oraz poruszanie tematyki związanej z małą i średnią przedsiębiorczością.

Nagrodę w imieniu Radia odebrał prezes rozgłośni, Piotr Ornowski. Jak mówił, to szczególne wyróżnienie przyznawane przez bardzo ważną grupę społeczną.


Podczas 26. Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej, jaka odbyła się w Zabrzu. Oprócz nagrody dla Radia Katowice wręczono także statuetki dla przedsiębiorców i rzemieślników. Honorową, złotą statuetkę odebrał też uczestniczący w gali, prezydent Polski Andrzej Duda. 


Prezydent Andrzej Duda podziękował śląskim przedsiębiorcom, którzy - jak mówił - w swoich firmach tworzą ponad 30 tysięcy miejsc pracy, przyczyniając się w ten sposób do budowania silnego i stabilnego państwa. 

Andrzej Duda zwrócił uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego na Śląsku:  

Prezydent dodał, że ma nadzieję, iż Polska będzie coraz silniejszym państwem, a nasz biznes będzie coraz bardziej konkurencyjny. Zachęcał przedsiębiorców do - jak ujął - "dyplomacji gospodarczej" i "realizowania ekspansji zagranicznej".  

Patronem medialny wydarzenia było Polskie Radio Katowice. 

Autor: Marcin Rudzki /pg/mm/rs/


Radiowe Wydarzenia