GKS przegrywa z Resovią. Ostatni mecz trenera Gruszki.

fot. gkskatowice.eu

GKS Katowice rozegrał ostatni mecz w sezonie. W hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” przegrał z Asseco Resovią 0:3 i ostatecznie uplasował się na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej sezonu 2018/19.

Wraz z ostatnim meczem w sezonie dobiegła końca współpraca GKS-u Katowice z trenerem Piotrem Gruszką. Wicemistrz świata z 2006 roku, mistrz Europy z 2009 roku oraz 450-krotny reprezentant Polski prowadził GieKSę od początku jej występów w PlusLidze. Pod jego wodzą w inauguracyjnym sezonie 2016/17 GKS zajął 10. miejsce, w następnym 11., a teraz 8.

Po meczu z Asseco Resovią nastąpiło uroczyste podziękowanie trenerowi Gruszce za pracę dla klubu.

- Przez wiele lat oglądaliśmy i podziwialiśmy Piotra Gruszkę jako doskonałego zawodnika. Teraz wiemy, że jest równie ambitnym i utalentowanym trenerem. Dziękuję mu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za świetną współpracę. Przed trzema laty projekt siatkarskiej GieKSy w PlusLidze był wielką niewiadomą. Z roku na rok nasza pozycja w siatkarskim świecie jednak rosła. To w olbrzymiej mierze zasługa trenera Piotra Gruszki i jego sztabu. Za to wszystko w imieniu nas wszystkich chciałbym podziękować. Nadszedł moment, gdy nasze drogi sportowe się rozchodzą. Trenerowi nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia - powiedział Marcin Janicki, prezes GKS-u Katowice.

/mm/mat.pras./