Rozmowa dnia z posłem Wojciechem Szaramą

fot. Piotr Grzesiak

Gościem Porannego Programu Radia Katowice był dziś poseł Wojciech Szarama, z którym rozmawialiśmy o tym, co wydarzyło się w miniony weekend w polityce, czyli o strajku w oświacie oraz o propozycjach Koalicji Obywatelskiej na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego.


Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Szarama powiedział w Polskim Radiu Katowice, że podwyżki dla nauczycieli nie mogą nastąpić natychmiast. Dodał, że nauczyciele nie mogli dostać więcej pieniędzy, bo rząd przygotował już wypłaty dla emerytów i ustawę dotyczącą 500 plus.


Zdaniem Wojciecha Szaramy, Sławomir Broniarz i władze ZNP dążyli do strajku z pełną determinacją, ich żądania płacowe były nierealne, dlatego część nauczycieli do strajku przystąpiła. Poseł dodał też, że rząd wykazał maksimum dobrej woli, ale władzom ZNP i Sławomirowi Broniarzowi nie chodzi o pensję nauczycieli, tylko destabilizację Państwa Polskiego w związku z nadchodzącymi wyborami.


 Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.

Gość Radia Katowice – rozmowa dnia