Stadion Rakowa Częstochowa. Nadzwyczajna sesja rady miasta.

fot. Krzysztof Słabikowski

W Częstochowie zakończyła się nadzwyczajna sesja rady miasta. Zwołano ją na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy domagali się od prezydenta miasta informacji na temat sytuacji stadionu Rakowa Częstochowa.


Władze miasta przedstawiły swój plan na przebudowę miejskiego obiektu i dostosowanie go do wymogów Ekstraklasy, do której awansować chce częstochowski klub. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk złożył na najbliższą sesję wniosek o zabezpieczenie w planie finansowym miasta środków na realizację przebudowy stadionu.


Montaż inwestycji zakłada dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Władze miasta, wraz z klubem, czekają na obiecywane wcześniej 20,5 mln zł. Decyzja Ministerstwa to na razie jedynie 10 mln zł, czyli 27% szacunkowych kosztów przedsięwzięcia.


— Dla klubu najważniejsze jest, aby piłkarze i kibice mogli spotykać się na komfortowym obiekcie — mówi Daria Wollenberg, rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa. 
Koszt przebudowy stadionu Rakowa Częstochowa szacowany jest na ponad 36 milionów zł. Realna kwota będzie znana dopiero po przetargu wykonawczym. Miasto podpisało już umowę na dokumentację projektowo-kosztorysową, związaną z realizacją inwestycji "Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie".

Nad zaproponowanymi przez prezydenta miasta zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej radni głosować będą w czwartek. 

Autor: Krzysztof Słabikowski /pg/