Leszek Cichoński. Scena Radia Katowice Riedel Music Club

Kolejny koncert na scenie Radia Katowice w Riedel Music Club w ramach wspólnego przedsięwzięcia Sebastiana Riedla i Radia Katowice. 

W Tychach wystąpił Leszek Cichoński. W programie koncertu artysta wykonuje własne wersje standardów blues-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy, a także autorskie kompozycje z płyty „Sobą gram”, która niedawno ukazała się na winylu.

Leszek Cichoński to ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Kaliforni i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu.

W ubiegłym roku zagrało tam razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny rekord i ponad trzykrotnie poprzedni, amerykański Rekord Guinnessa. 

W tegorocznej edycji Festiwalu tysiące gitarzystów zagrają w hołdzie dla Ryśka Riedla utwór „Naiwne pytania” grupy Dżem. Przebój zaśpiewa syn legendarnego wokalisty – Sebastian Riedel.

Leszek Cichoński współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem i Johnem „Broadway” Tuckerem, dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014.

ZRadiowe Wydarzenia