Światowy Dzień Młodych. Uroczystości w regionie.

fot. Dorota Stabik

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Młodych. 


Młodzi diecezjanie spotkali się w Niedzielę Palmową w katowickiej archikatedrze. Uroczystej mszy świętej w ramach 34. Światowego Dnia Młodzieży przewodniczył metropolita katowicki, Wiktor Skworc.


W trakcie kazania zachęcał on młodych, by "zakochali się w miłości Chrystusa".
Arcybiskup Wiktor Skworc zaznaczył również, że miłość Chrystusa jest miłością, która leczy i uwzniośla. We Mszy świętej wzięli udział między innymi uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Panamie, którzy z wiernymi podzielili się swoimi doświadczeniami ze spotkania z Papieżem.Koncert, procesja z palmami na Jasną Górę i liturgia Niedzieli Palmowej - tak w Częstochowie obchodzony jest Światowy Dzień Młodych.


Ks. Adam Polak, duszpasterz młodzieży archidiecezji częstochowskiej przypomina, że już od 34 lat Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży.


W Wyższym Seminarium Duchownym młodzi wysłuchali koncertu Tau - znanego rapera i ewangelizatora, następnie w procesji z palmami wyruszyli na Jasną Górę. Jak podkreślają to ich święto, wspólne przeżywanie i modlitwa.


Na Jasnej Górze młodzież z archidiecezji Częstochowskiej wzięła udział w Eucharystii pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Autorzy: Dorota Stabik, Izabela Czerczer /pg/