Rozmowa dnia z dr Alicją Cegłowską

fot. Piotr Grzesiak

Dziś gościem porannego programu Radia Katowice jest dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu, doktor Alicja Cegłowska.


O Szpitalach Wojewódzkich dość głośno od kilku miesięcy, głównie za sprawą zmian kadrowych w tych placówkach. Najgłośniej jest jednak o szpitalu Świętej Barbary w Sosnowcu, może dlatego, że jest w tym gronie szpitalem najbardziej znaczącym. Jednak taka właśnie "sława" nie ułatwia pracy tej placówce, której przedstawiciele muszą tłumaczyć, że tak naprawdę to jest zupełnie inaczej. Zaczęło się od prasowych doniesień na temat oddziału diabetologii, skończyło się na informacji o trudnej sytuacji finansowej.

Jak powiedziała na antenie Polskiego Radia Katowice dyrektorka placówki, Alicja Cegłowska, szpital ma największe problemy z bieżącym długiem za ubiegły rok. Chodzi o 24 miliony złotych straty. Jak zaznacza Alicja Cegłowska, konieczna w spłacie długów będzie pomoc Zarządu Województwa Śląskiego.
Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.