Ostatnia sesja Parlamentu Europejskiego. Radio Katowice w Strasbourgu.

fot. Joanna Opas

Kończy się ósma kadencja Parlamentu Europejskiego. Gościem Radia Katowice w studiu w Strasbougu Poseł do Parlamentu Europejskiego z wojewodztwa śląskiego Jadwiga Wiśniewska  członkini Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, a także Członkini  Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia FEMM oraz Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności  ENVI.  

O dokonaniach tej kadencji, o tym, czy Brexit kogokolwiek czegokolwiek nauczył, a także o tym, czy Unia bardziej się zjednoczyła przez ostatnich pięć lat, czy tez może wręcz odwrotnie, jeśli spojrzymy w jaki sposób przejawiały się państwowe partykularyzmy w takich kwestiach jak Pakt Mobilności czy Nord Stream 2. Zastanowimy się także nad tym, jaki będzie przyszły Parlament Europejski.  Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.