Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla samotnych w MCK

fot. Dorota Stabik

14 miast z województwa śląskiego po raz pierwszy zorganizuje wspólnie śniadanie wielkanocne dla osób samotnych.


Jak szacują organizatorzy, wezmą w nim udział co najmniej 3 tysiące osób i będzie to największe takie spotkanie w kraju.


Wcześniej śniadania organizowane przez Fundację Wolne Miejsce odbywały się w różnych miastach regionu. Teraz będzie to spotkanie metropolitalne. 


— Zaproszone są na nie wszystkie osoby, które czują się samotnie. Przyjść można także z dziećmi — zaznacza prezes fundacji Wolne Miejsce, Mikołaj Rykowski.
Kosz, do którego można wrzucać maskotki znajduje się między innymi w Radiu Katowice. Tymczasem przygotowania do wielkanocnego śniadania, które odbędzie się w katowickim Centrum Kongresowym, wkraczają w ostatnią fazę.

— Bierze w nich udział 420 wolontariuszy, ale każda pomocna dłoń się przyda — mówi Mariola Korduła, koordynator śniadania.
Śniadanie wielkanocne dla samotnych odbędzie się w niedzielę. Chętnych dowiozą i odwiozą darmowe autobusy. Pojadą one z Zabrza, Piekar Śląskich, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. O poranku w Polskim Radiu Katowice gościliśmy Mikołaja Rykowskiego, prezesa fundacji "Wolne Miejsce". Rozmawialiśmy o tym, co mogą Państwo podarować i przyczynić się tym samym do tworzenia Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.