Licytacja na rzecz Hospicjum Cordis w Radiu Katowice

fot. Małgorzata Lachendro

Ponad 20 tysięcy złotych zebraliśmy podczas dorocznej wielkiej aukcji radiowej na antenie Polskiego Radia Katowice. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie. 

Tym zbieraliśmy środki na nowo powstające skrzydło budynku służące osobom, które zakończyły czynne leczenie paliatywne, a ze względu na trudną sytuację nie mogą wrócić do własnego domu. Szefowa Hospicjum Cordis Jolanta Grabowska-Markowska.

W dzisiejszej licytacji wzięli udział pracownicy, wolontariusze, a nawet podopieczni Hospicjum Cordis.
Słuchacze mogli dzwonić i licytować wielkanocne kurki, zajączki, jajka robione przez wolontariuszy Hospicjum Cordis od godz. 10.00-14.00. Wśród rzeczy do wylicytowania się także: dwie płyty z autografami: Kayah i Meli Koteluk, Struś "Andrzej" z płytą Macieja Balcara oraz Strusie jajo z autografem Macieja Balcara.


Równocześnie na portalu charytatywni.allegro.pl odbywa się licytacja specjalnych pisanek: blisko 30 artystów i muzyków, osobiście wykonało pisanki na tę specjalną wielkanocną aukcję.

W tym roku pisanki wykonali:

— Ikony polskiego rocka: Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska

— Wspaniałe polskie wokalistki, które są na scenie od dziesiątek lat: Irena Santor, Halina Frąckowiak, Irena Santor, Beata Kozidrak, Krystyna Prońko, Edyta Geppert, Stanisława Celińska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

— Zaprzyjaźnieni z Hospicjum: Maciej Balcar, Piotr Kupicha i Marek Grela

— Niezwykle cenieni artyści, tacy jak Kasia Nosowska, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek, Renata Przemyk, Grzegorz Turnau, Katarzyna Groniec

— Artyści młodego pokolenia: zespół TULIA, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Mela Koteluk

— Związani ze Śląskiem Joanna Bartek i prof. Jan Miodek- Wspaniałe wokalistki Ania Rusowicz, Kasia Cerekwicka, Kayah

— Wybitna śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska

Do wylicytowania jest również pisanka Pani Doktor Jolanty Markowskiej.

Zapraszamy do licytacji pod linkiem: www.charytatywni.allegro.pl/FundacjaCordis


Autor: W. Skowroński/ml/


Radiowe Wydarzenia