Piast wygrywa z Lechią! Hit kolejki Ekstraklasy w Gdańsku.
20.04.2019
17:18:00

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:0.

Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2 (0:1) w spotkaniu rozpoczynającym rywalizację w grupie mistrzowskiej w 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy.

Pierwszego gola strzelił w 29. minucie Piotr Parzyszek, a wynik w doliczonym czasie gry do drugiej połowy (90+5. min) ustalił Jorge Felix. Gospodarze od 44. minuty grali w "dziesiątkę", gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jarosław Kubicki. Dla gdańszczan to druga ligowa porażka z rzędu.

- Dobrze, że to my przerwaliśmy serię Lechii. Zdarzyło się to w korzystnym dla nas momencie, bo przed sobą mamy dwa mecze u siebie. Nie mówię, że będą one łatwiejsze, ale nasze morale są bardzo dobre - przyznał trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik na konferencji prasowej po zwycięstwie z Lechią Gdańsk.

- To niezwykle ważne zwycięstwo. Osiągnęliśmy cel, który zakładaliśmy sobie przed meczem. Nie ma za dużo czasu na radość, bo już za trzy dni gramy następne spotkanie i będzie to kolejny ważny egzamin - powiedział obrońca Piasta Gliwice Tomasz Mokwa.

Piast umocnił się na trzecim miejscu w tabeli i zmniejszył stratę do prowadzącej Lechii do czterech punktów. Tyle samo punktów co lider ma Legia Warszawa, która o 20.30 podejmie Cracovię. O 18.00 rozpoczną się pozostałe sobotnie mecze w grupie mistrzowskiej - Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechem Poznań, a Zagłębie Lubin z Pogonią Szczecin.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0-2 (0-1)
0-1 - Parzyszek, 29 min.
0-2 - Jorge felix, 90+4 min.

Lechia: Kuciak - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović (80. Fila)- Kubicki - Lipski, Makowski, Haraslin (73. Michalak), Paixao - Sobiech (80. Żukowski).

Piast: Plach - Mokwa, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Dziczek, Hateley - Konczkowski (77. Mak), Felix - Valencia (83. Jodłowiec), Parzyszek (74. Papadopulos).

Żółte kartki: Kubicki - Konczkowski, Mokwa.

Czerwona kartka: Kubicki (44, Lechia - za drugą żółtą)

W najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarze Piasta  grali z Lechią 20 razy. Bilans bezpośrednich spotkań układa się niemal na remis. Na prowadzenie Biało-Zieloni wysunęli się na prowadzenie. Lechia zanotowała do tej pory po siedem wygranych i sześć porażek, a z kolei siedem meczów kończyło się podziałem punktów.

Ostatni raz Piast mierzył się z Lechią w 27. kolejce bieżącego sezonu Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika ulegli 0-2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Błażej Augustyn oraz Michał Nalepa.

Każdy wynik może przewrócić tę tabelę. Wiemy, co oznacza zwycięstwo którejkolwiek z drużyn. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest to spotkanie, ale pamiętajmy, że jest siedem meczów, które są równie istotne - powiedział Waldemar Fornalik

Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, która ma bardzo wysokie umiejętności, mamy piłkarzy, którzy indywidualnie także są w stanie zrobić różnicę. Myślę, że jesteśmy gotowi na te wszystkie mecze. Z drużynami z czołówki w dwóch rundach byliśmy w stanie ugrać 19 punktów. Jesteśmy świadomi tego, co nas czeka, ale też jesteśmy pewni siebie - powiedział najlepszy strzelec Piasta Piotr Parzyszek, który wraz z zespołem czeka na rywalizację z Lechią Gdańsk.