Centrum seniora. Związkowcy kontra toksyczne odpady. Najmłodsi w TwinPigs. Szansa Rakowa. Zapomniane dzieci.

Przez 150 lat była tam apteka. Zabytkowy budynek przy ulicy Bednorza 14 w Katowicach będzie służył mieszkańcom dzielnicy Szopienice, jednak od dzisiaj jako Centrum Usług Społecznościowych. Miejsce ma łączyć pokolenia.

Na otwarciu nowej instytucji pojawili się więc seniorzy, a wśród nich także reporterka Radia Katowice.


Konferencją poświęconą eliminacji substancji toksycznych z miejsca pracy podbeskidzcy związkowcy z Solidarności uczcili zbliżający się Światowy Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy.

Co dokładnie należy eliminować i co nas truje w różnych miejscach? To próbował się dowiedzieć Jarosław Krajewski.


Jak bohaterowie westernu mogli poczuć się dziś podopieczni Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Najmłodsi testowali przedpremierowo nowe atrakcje w żorskim miasteczku Twinpigs.

Były atrakcje na strzelnicy, więzienie dla najgroźniejszych bandytów, selfie z kozą, zwiedzanie Dzikiego Zachodu, Meksyku czy Las Vegas. Najmłodszym towarzyszyła z mikrofonem reporterka Radia Katowice.Raków Częstochowa może już dziś awansować do Ekstraklasy. O 17:30 na stadionie przy Limanowskiego rozpocznie się mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Zwycięstwo Rakowa w tym spotkaniu da częstochowskiej drużynie odpowiednią przewagę punktową w pierwszej lidze, dzięki której awans do najwyższej ligi rozgrywek nie będzie zagrożony. Kibice częstochowskiej drużyny nie mają wątpliwości – dziś jest ten dzień, gdy Raków wejdzie do Ekstraklasy. 
O tej tragedii nikt już pamięta, a mało kto w ogóle o niej słyszał. Sto lat temu w nieistniejącej już sali kinowej w Gliwicach w pożarze zginęło ponad 70 dzieci, wiele zostało też rannych.  

"Zapomniane dzieci" to materiał Łukasz Kałuży o skomplikowanej historii, mieście i zapomnianej ludzkiej tragedii. Do miejsc, w których to wszystko się wydarzyło, zabiera nas profesor Wilhelm Gorecki.

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl