Zacznij od Bacha - Wodecki Radiosesja Radio Katowice LIVE

Piosenki Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Karol Berger.

Radiosesja to multimedialny projekt Radia Katowice, do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu i nie tylko. Koncerty transmitujemy na naszych profilach w serwisach Facebook oraz YouTube. Wszystko w 100% na żywo – do obejrzenia na całym świecie!

Prawie pół roku po śmierci Pana Zbigniewa Wodeckiego, w grudniu 2017 roku, w Krakowie zawiązał się zespół złożony z niesamowitych młodych muzyków, którzy zafascynowani brzmieniami muzyki Zbigniewa Wodeckiego postanowili odważyć się i przez swoją pracę, pasję jak i talent złożyć hołd jednemu z największych artystów sceny Polskiej.

Zdajemy sobie w zupełności sprawę, że kunsztu muzycznego, wrażliwości i genialności wspomnianego artysty nigdy nie zdołamy dogonić, jednak naszym celem jest przypomnienie wszystkim, że Jego dorobek to nie tylko „Pszczółka Maja”, „Zacznij od Bacha” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”. Chcemy wziąć Państwa na wycieczkę po twórczości Zbigniewa Wodeckiego począwszy od roku ’76, przez ’86, ’95 aż do dziś. W ten sposób pragniemy przedstawić zarówno te najbardziej rozpoznawalne utwory jak i te mniej znane perełki polskiej muzyki, które każdy powinien znać.Radiowe Wydarzenia