Aleje, tu się dzieje. Ponad 150 imprez przez 4 miesiące.

fot. Izabela Czerczer

W Częstochowie rusza siódma już edycja projektu  Aleje tu się dzieje. 

Przez 4 miesiące w centrum miasta odbędzie się około 150 imprez. Jak podkreśla Aleksander Wierny naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta w Częstochowie, na wniosek wielu mieszkańców koncerty, spotkania, przedstawienia teatralne organizowane będą od czwartku do niedzieli, a nie jak w poprzednich edycjach każdego dnia tygodnia.


 

Na czas trwania projektu Aleje, tu się dzieje zmienia się wystrój Placu Biegańskiego. Na latarniach powieszono kolorowe lampiony. To dzieło Jarosława Koziary, znanego lubelskiego artysty.

Lampiony zawisły na razie na części latarni, ma ich być 40, a kolejnych 20 rozwieszonych zostanie na drzewach. Ich autor, Jarosław Koziara, to absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli i Wydziału Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy happeningi, performance, instalacje, maluje, rysuje i fotografuje. Jest autorem scenografii do finałowych koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od lat współpracuje z częstochowianinem Mateuszem Pospieszalskim i tworzy projekty graficzne okładek Voo Voo.

Koncerty, spotkania, przedstawienia teatralne organizowane będą od czwartku do niedzieli, a nie jak w poprzednich edycjach każdego dnia tygodnia., dodaje Wierny.


 

 Pierwsze imprezy już w maju. Na realizację projektu Aleje, tu się dzieje miasto przeznaczyło około pół miliona złotych.

 Autor: Izabela Czerczer, Zdzisław Makles /ml/rs/