Panteon górnośląski

fot. wikipedia

Panteon górnośląski - to niezwykła inicjatywa metropolity katowickiego ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Będzie to szczególne miejsce pamięci w podziemiach katedry Chrystusa Króla, któremu dziś za sprawą Pauliny Kurek przyjrzymy się nieco bliżej . W dalszej części magazynu będzie tez o nowej ewangelizacji z diecezji sosnowieckiej.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl