Piątka Kaczyńskiego. Podsumowanie.

fot. twitter

"Chcemy aby Polska rozwijała się równo, niezależnie czy na wschodzie, zachodzie czy północy", mówił dziś na podsumowaniu tzw. "Piątki Kaczyńskiego" w Szczyrku wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Według wojewody, taką szansę ma dać program 500+, który poprawił szanse edukacyjne młodych ludzi. 

W ostatnim czasie specjalny autobus dotarł do przeszło 160 gmin województwa śląskiego, wszędzie prowadzone były rozmowy na temat potrzeb, korzyści i formalności związanych z punktami tego programu. I wszędzie odbiór był pozytywny, ludzie oceniali te projekty jako bardzo potrzebne, mówił wojewoda.

Wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, podsumowując dotychczasowe działania powiedział, że dwa pierwsze punkty 'piątki' zostały zrealizowane szybko i sprawnie: 


W tym roku do kieszeni rodzin na Śląsku z tytułu 500+ trafi 5 miliardów złotych, natomiast dodatkową emeryturę pobierze w województwie śląskim milion 200 tysięcy emerytów.

Pozostałe punkty programu, czyli obniżenie podatku PIT dla młodych, obniżenie stawki podatku dochodowego z 18% na 17% oraz budowa sieci nowych połączeń autobusowych są opracowywane i niebawem zostaną wdrożone, mówił w Szczyrku minister Szwed.

Autor: Jarosław Krajewski/ml/