"Ślady - Wspólnota"

Redakcje na odległość dwóch dni drogi to tytuł majowego wydania programu "Ślady - Wspólnota" emitowanego od ponad 2 lat w poniedziałkowe wieczory o 19.15. Dokładnie o tej samej porze, tylko w środy, Radio Katowice nadaje młodzieżowy program "Czas na nas". Obie audycje nagrywane są od miesięcy przy tym samym stole, autorzy mówią do tych samych mikrofonów, ale jeszcze nigdy się nie spotkali. Aż to tego odcinka... Ks. Bartek serdecznie zaprasza na poszukiwanie Śladów Wspólnoty, która jest często bliżej niż się nam wydaje, na wyciągnięcie ręki. W studiu goszczą, a właściwie są też jak najbardziej u siebie - Kuba, Ewa, Ala, Julia, Mateusz i Karol. Serdecznie zapraszamy!Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl