Program zapobiegania nadwadze. Kamienice bez wody. Hotel dla pszczół.

Częstochowa wprowadziła pilotażowy, prozdrowotny program monitorowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Program zawiera elementy dydaktyki, ustala dietę a przede wszystkim propaguje zasady zdrowego żywienia. Jest oparty na systemie teleopieki medycznej. Dzieci rozmawiają z dietetykami przez Skype, ustalają dietę i potrzebne ćwiczenia. Na razie program wprowadzony jest w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 48 i Gimnazjum nr 3. By wziąć w nim udział, dzieci muszą uzyskać zgodę rodziców.  Jak to działa sprawdzała nasza reporterka, Izabela Czerczer.


 

Mieszkańcy dwóch chorzowskich kamienic mogą zostać pozbawieni wody. Jak tłumaczą, rachunków wodociągom nie płaci właściciel nieruchomości. Ten z kolei wyjaśnia, że część mieszkańców, jemu za wodę nie płaci w ogóle i tak koło się zamyka. Czy od poniedziałku mieszkańcy kamienic wody nie będą mieli w ogóle, sprawdzał Łukasz Kałuża.


 

hoteldlapszol_opas_120To chyba najmniejszy hotel świata i w dodatku bezpłatny. W Parku Kościuszki w Katowicach otwarto pierwszy taki obiekt, ale wkrótce w mieście staną kolejne. Opiekunami hotelu zostały dzieci z katowickiego Domu Dziecka Zakątek, które przybyły na otwarcie. Niestety, hotel nie jest dla ludzi, a dla... owadów. Oprócz tego dzieci uczyły się budować swoje własne hotele z materiałów z recyklingu takich, jak chociażby plastikowe butelki. Niezwykły obiekt, z mikrofonem, odwiedziła nasza reporterka, Joanna Opas.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl