Europejski Kongres Gospodarczy dobiega końca

fot. Ryszard Stotko

W Katowicach zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy. Przez trzy dni politycy, eksperci i przedsiębiorcy dyskutowali o kierunkach i problemach stojących przed gospodarką w Polsce i w Europie. 

Jak mówi organizator wydarzenia, Wojciech Kuśpik, tegoroczne spotkanie z Katowicach zdominowały tematy związane z energetyką, odnawialnymi źródłami energii, innowacjami oraz polityką międzynarodową. Poruszono tematy ważne dla polskich przedsiębiorców takie jak przyszłość Unii Europejskiej, transformacja gospodarki związana z ochroną środowiska, automatyzacja i robotyzacja. W wydarzeniu wzięło udział ok 15 tysięcy uczestników, ponadto ponad 3 tysiące odwiedziło towarzyszący kongresowi IV European Start-up Days. 

 "Średnio jeden uczestnik odbywa siedem spotkań, to daje ponad 100 000 rozmów biznesowych. Jestem przekonany, że ich efektami będą konkretne projekty" - powiedział organizator kongresu.

W panelach dyskusyjnych podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego wzięli udział między innymi przedstawiciele rządu, spółek skarbu państwa, ludzie nauki, biznesu, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Inicjator wydarzenia i prezes Polskiego Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, Wojciech Kuśpik, podsumował, że "jedna osoba odbywa w ciągu trzech dni kongresowych około siedmiu spotkań, co przekłada się w sumie na sto tysięcy rozmów biznesowych".

Wojciech Kuśpik zaznaczył, że ich efektem mogą być "bardzo konkretne projekty dla polskiej gospodarki".


Prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości zaznaczył, że Europejski Kongres Gospodarczy to także ogromna szansa dla innowacyjnych projektów biznesowych i start-upowych. Wydarzenie odbywa się po raz jedenasty.


Autorzy: Paulina Kurek, Józef Wycisk /pg/