Sprawy społeczne w Europarlamencie. Temat do dyskusji.

fot. Ryszard Stotko

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego wkroczyła w decydującą fazę i wydaje się, że tak naprawdę bardziej dotyczy spraw krajowych, a nie europejskich. 

Dotyczy to na przykład spraw społecznych, które skupiają się na polityce aktualnego rządu i jego działaniach tym obszarze, a nie na tym, co w kwestii spraw społecznych może zdziałać Europa, Parlament Europejski czy każdy poszczególny poseł do Parlamentu Europejskiego.To jest jeden z tematów audycji, drugi dotyczy miejsca naszego regionu w Zjednoczonej Europie. Czy mówimy o Europie Regionów, czy Europie Narodów? Z kandydatką do Parlamentu Europejskiego, poseł Izabelą Kloc z Prawa i Sprawiedliwości oraz posłem do Parlamentu Europejskiego, Markiem Plurą z Platformy Obywatelskaiej, rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.