Rycerze Kolumba

fot. Dariusz Schmidt

Rycerze Kolumba – Witold Zmysłowski, delegat rejonowy i Wielki Rycerz Rady z Rudy Śl., przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej oraz Tadeusz Tyc, delegat rejonowy i Wielki Rycerz z Wodzisławia Śl., rozmawiają z ks. Arkadiuszem Wuwerem na temat męskiej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła w kontekście niedawnej pielgrzymki stanowej do Piekar oraz aktualnych wyzwań społecznych.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl