116 km/h w terenie zabudowanym. Policja zatrzymała pirata drogowego.

fot. Ryszard Stotko

Policjanci z kłobuckiej drogówki po pościgu zatrzymali kierowcę, który jechał z prędkością 116 km na godzinę w terenie zabudowanym. 

Funkcjonariusze w Kamyku kontrowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Zmierzyli prędkość jadącego samochodu audi. Laserowy miernik wskazał, że samochód w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h. Policjanci podjęli próbę zatrzymania, ale kierowca najpierw zwolnił, po czym gwałtownie przyśpieszył i odjechał w kierunku Kłobucka. 

Mundurowi ruszyli w pościg za piratem drogowym. Po kilku minutach audi zostało zatrzymane we Wręczycy Wielkiej przez policjantów z tamtejszego komisariatu. 

Okazało się, że samochodem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 500-złotowy mandat, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych. Ponadto mężczyzna usłyszy zarzut karny niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Autor: Izabela Czerczer /rs/