Rajd Nordic Walking. W imprezie wzięło udział 600 osób.

fot. Małgorzata Lachendro

W Jaworznie odbywa się kolejna edycja Rajdu Nordic Walking. W wydarzeniu w Geosferze bierze udział blisko 600 osób. 

Rajd odbywa się pod patronatem wicemarszałka woj. Śląskiego Dariusza Starzyckiego oraz prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integrację osób z różnego przedziału wiekowego.

Tuż przed startem z zawodnikami rozmawiała reporterka Polskiego Radia Katowice, która pytała między innymi o to, jak prawidłowo maszerować z kijkami.


Najmłodszy zarejestrowany uczestnik tegorocznego rajdu ma 3 lata, a najstarsza uczestniczka 88 lat. Nordic walking staje się w Polsce coraz bardziej popularny - mówi jeden z organizatorów, Robert Długosz z Miejskiego Centrum  Kultury i Sportu w Jaworznie.


Impreza ma charakter wielopokoleniowej, rodzinnej zabawy i nie jest nastawiona na typową rywalizację sportową. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras – 9 km lub 6 km – i każdy przechodzi ją w swoim własnym tempie, a bez względu na uzyskany czas każdy może liczyć na mecie na pamiątkowy medal i dyplom.

Rajd na przestrzeni lat, od momentu jego inicjacji w 2012 roku, zupełnie zmienił swoje oblicze i z małej imprezy lokalnej stał się cenioną przez spore grono uczestników imprezą ogólnomiejską. Obecnie Rajd organizowany jest z wielkim rozmachem, z atrakcjami towarzyszącymi i w ciekawym krajobrazowo terenie – start i meta zlokalizowane są w Centrum Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA.

Autor: Paulina Kurek /mat. prasowe/ml/