Strażacy na start. Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

fot. Krzysztof Słabikowski

W Częstochowie w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły się 36. Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. 

Biorą w nich udział reprezentanci szesnastu Komend Wojewódzkich i czterech Szkół Pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej. Około 200 zawodników rywalizuje indywidualnie i drużynowo w czterech konkurencjach: wspinanie się przy użyciu drabiny hakowej, sztafeta pożarnicza 4 razy 100 metrów, ćwiczenia bojowe i pożarniczy tor przeszkód.

— To zawody, w których rywalizują najlepsi z najlepszych — mówi brygadier Dariusz Andryszkiewicz z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. 


— Podczas tych zawodów każdy daje z siebie wszystko — mówi jeden z reprezentantów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. 


Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym potrwają do piątku. Równocześnie z zawodami w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie trwają dni otwarte. Każdy zainteresowany może wejść na teren szkoły kibicować strażakom i zobaczyć cały obiekt, który na co dzień jest obiektem zamkniętym.

Autor: Izabela Czerczer, Krzysztof Słabikowski /rs/