Sytuacja w Teatrze Rozrywki. Temat do dyskusji.

fot. Małgorzata Lachendro

Czy podsłuchana rozmowa może być powodem odwołania z funkcji? To pytanie nadal pojawia się w wielu rozmowach, a dotyczy oczywiście sytuacji w Teatrze Rozrywki. Choć w jednym zdaniu można postawić pytanie – Czy właściciel placówki ma prawo odwołać jej kierownictwo, czy nie? Na to, co wydarzyło się w związku z premierą pewnej sztuki spojrzymy dziś z politycznego punktu widzenia, bo i opinie wyrażone przed sławną już konferencją prasową polityki właśnie dotyczyły, a i polityczne motywacje przypisywane są pozostałym działaniom Zarządu Województwa. Naszymi gośćmi są dzisiaj Radny Sejmiku Woj. Śląskiego, Piotr Czarnynoga – Przewodniczący Komisji Kultury, Prawo i Sprawiedliwość oraz Radny Sejmiku Michał Gramatyka – Platforma Obywatelska, były wicemarszałek województwa.

 


 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.