Wszechobecna chemia

Dziś musimy wspomnieć o... wszechobecnej chemii. Opowiemy, dlaczego truskawki uczulają, sprawdzimy, kto przedstawił kampanię "Czas na polskie superowoce", zaprosimy na warsztaty "Tajniki fotografowania przyrody". Będziemy też z mikrofonem na festiwalu Tyskie Żywioły – powstał tam leśny plac zabaw.

Dla miłośników eko-książek spotkanie z gościem – Olga Kostrzewska-Cichoń, twórczyni klimaycznych wtorków w Miejscowniku – Tyglu kulturalnym.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach