Nowa Pracownia Elektrofizjologii. Uwaga śmieciarka jedzie.

Nowa Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca została otwarta w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Trafią tam na leczenie pacjenci z różnego rodzaju arytmiami serca, czy migotaniem przedsionków. Nową pracownię otwarto w miejscu niezwykłym, bowiem w tej sali profesor Zbigniew Religa dokonał w 1985 roku pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Relacja Joanny Opas


 

Uwaga śmieciarka jedzie! - to strona, która wbrew pozorom nie informuje o utrudnieniach drogowych, wywołanych przez śmieciarki (choć taka pewnie by też się przydała) a profil zrzeszający fanów recyclingu na znanym portalu społecznościowym. Każdy, kto ma coś do wyrzucenia informuje o tym członków grupy - ci mogą zabrać rzeczy zanim zrobi to śmieciarka. Jak to dokładnie działa? postanowiła to sprawdzić Dorota Stabik, która umówiła się - przy hasioku - z Agnieszką Wydmuch i Anną Marią Wiśniewską


 

Śląska grupa "uwaga śmieciarka jedzie" liczy ponad  4 tysiące osób, profil zrzeszający grupy z różnych regionów Polski ma ponad 25 tysięcy fanów. Są też mniejsze grupy tylko dla mieszkańców np. Jaworzna, bielska-Białej, Katowic czy Tarnowskich GórINFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl