Precyzyjna chirurgia w Centrum Zdrowia Dziecka. Radio Zajawka.

Skomplikowane operacje neurologiczne, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, wymagają od zespołu chirurgii ogromnej precyzji. Sprzęt, który daje największe szanse na przeżycie, jeszcze do niedawna dostępny był wyłącznie w prywatnych, zagranicznych klinikach, teraz dzięki fundacji Iskierka trafił także do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Z mikrofonem był tam nasz reporter, Kamil Jasek.


Audycja w domowym studio, które przypomina pokój kolegi z ławki rodem z lat 90., brzmi jak wehikuł czasu. W takich warunkach był nagrywany podcast Radio Zajawka, czyli podsumowanie okresu rozwoju hip-hopu na Śląsku. Wydarzenie towarzyszyło wystawie "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003", którą możemy oglądać do 1 września w Muzeum Śląskim. 

W roli prowadzących wystąpili Bogna Świątkowska i DJ Volt, twórcy pierwszych audycji radiowych poświęconych kulturze hip-hop w Polsce. Z prekursorami tego gatunku spotkała się nasza reporterka, Aleksandra Siążnik.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice