Odlotowe Lato z Radiem Katowice. Racibórz.

fot. Piotr Grzesiak

Plenerowe studio Radia Katowice dzisiaj stanęło w Raciborzu. Nasi dziennikarze poprowadzą program z samego centrum Intro Festivalu. Impreza odbywa się na – specjalnie na tę okazję podświetlonym – Zamku Piastowskim. 

— To wydarzenie to coś więcej niż muzyka — mówi Krystian Kowalczyk, organizator festiwalu.


W planach między innymi trzy muzyczne sceny, mapping XIII-wiecznej kaplicy zamkowej i warsztaty. Relacje z Intro Festivalu – przez cały dzień – także w naszych mediach społecznościowych.

Racibórz to kolejny przystanek w wakacyjnej trasie "Odlotowe lato z Radiem Katowice", która realizowana jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Anna Sojka rozmawia z prezydentem miasta, Dariuszem Polowym, o ciekawostkach dotyczących miasta. Program z terenu Raciborza, nadawany na całe województwo śląskie, rozpocznie się już o 14:00!


Radio Katowice zawitało tym razem na raciborski rynek, gdzie odkryto coś bardzo interesującego. Co to takiego? Z przedstawicielami miasta, a także z konserwatorem zabytków, rozmawia Anna Sojka.


Nasza reporterka odwiedziła tym razem Raciborskie Centrum Kultury, gdzie przyglądała się bacznie wakacyjnej propozycji spędzenia czasu dla najmłodszych. Jak po indonezyjsku brzmi "jeden"? Odpowiedź w poniższym materiale.

Nasza radiowa ekipa jest dziś w plenerze, a konkretnie w Raciborzu, gdzie odbywa się kolejna edycja Intro Festivalu. Nie mogło tam zabraknąć także Cezarego Orzecha, który przywołał, nie da się ukryć, lepszą aurę...

Przenieśliśmy się na środek dziedzińca Zamku Piastowskiego, a na dziedzińcu spotkaliśmy odlotową osobę - pana Zbigniewa Mużelaka, od 35 lat pracującego z Zespołem Pieśni i Tańca "Strzecha". Rozmawia Anna Sojka.

Jak wygląda harmonogram wydarzeń, które odbędą się na raciborskim Zamku Piastowskim? O to spytaliśmy dyrektor zamku.

W plenerowym studio Radia Katowice gościmy organizatora Festiwalu Raciborskiej Ulicy.

Pogoda nie przeszkodziła uczestnikom INTRO festival, by pojawić się na Zamku Piastowskim w Raciborzu i oddać się zabawie. Zabawie, która, jak podejrzewamy, potrwa jeszcze bardzo długo. O reakcje uczestników pytała nasza reporterka.


/pg/