Rapsodia Śląska. Wielkie, muzyczne widowisko.

"Rapsodia Śląska", czyli wielkie muzyczne widowisko na 100-lecie Powstań Śląskich już niebawem odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

To najważniejsze wydarzenie tegorocznych obchodów, związanych z ustanowieniem 2019 roku "Rokiem Stulecia i Wybuchu I Powstania Śląskiego".

Podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Sejmiku Województwa Śląskiego, przyjęto uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego. Z tej okazji Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski, zaprasza na „Rapsodia Śląska”, wyjątkowe wydarzenie, które połączy muzykę symfoniczną i rozrywkową z efektownymi doznaniami wizualnymi, inspirowanymi powstaniami śląskimi. Organizatorzy mają nadzieję, że połączenie różnych gatunków muzyki z efektami wizualnymi sprawi, że widowisko przypadnie do gustu zarówno tym starszym odbiorcom, jak i młodzieży.

„Rapsodia Śląska” rozpoczną się 31 sierpnia 2019 roku o godz. 21:00 na Stadionie Śląskim! Wydarzenie jest BEZPŁATNE i nie obowiązują na nie wejściówki. Widowisko odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

Autor: mat. prasowe/ml/