Piast Gliwice - BATE Borysów. Transmisja w Radiu Katowice.
17.07.2019
10:40:00

W Gliwicach w rewanżowym meczu I rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów mistrz Polski Piast podejmie najlepszą drużynę Białorusi BATE Borysów.

Przed tygodniem w I meczu tych zespołów był remis 1:1. Gliwiczanie, aby awansować do II rundy Ligi Mistrzów, muszą to spotkanie wygrać lub zremisować 0:0. W razie remisu 1:1 rozegrana zostanie 30 minutowa dogrywka, a gdy nie przyniesie rozstrzygnięcia, nastąpi seria rzutów karnych. Remis 2:2, 3:3 i wyższy oraz oczywiście wygrana gości dadzą awans BATE.

Trener mistrza Polski, Waldemar Fornalik, przestrzega przed zbytnim, optymizmem.

Martin Konczkowski przyznaje, że nie boi się rywala, ale ma do niego duży szacunek.

Piłkarze Piasta nie ukrywają jednak, że liczą na dobry wynik. Gerard Badia jest pełen optymizmu.

Kibice gliwickiej drużyny wierzą w sukces drużyny Piasta.

Wyeliminowanie mistrza Białorusi byłoby sporą niespodzianką. W ostatnich latach zespół BATE pięć razy grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a w ubiegłym sezonie dotarł do 1/16 finału Ligi Europy.

Relację z meczu w Gliwicach rozpoczniemy na antenie Radia Katowice zaraz po Informacjach o 20.00.

Autor: Tadeusz Musioł /kk/mm/rs/