Opiekun ptaków o złamanych skrzydłach

Kiedyś napisano o nim "opiekun ptaków o złamanych skrzydłach". Ci, którzy go znali mówili, że dla każdego ma dobre słowo. Nic dziwnego skoro jego dewiz życiowa brzmiała - Być zawsze blisko człowieka. 8 czerwca odszedł na wieczną posługę wyjątkowy duszpasterz. Budowniczy kościoła w Katowicach- Szopienicach, kapelan szpitalny, a przede wszystkim niestrudzony duchowy opiekun klubów Anonimowych Alkoholików. Dziś w magazynie ślady słuchamy opowieści o księdzu Bronisławie Gawronie,  którą przygotował  Maciej Bakes.     


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl