Ćwiczenia. Żółwie. Motorówki.

Ponad tysiąc żołnierzy wszystkich rodzajów sił zbrojnych od kilku dni ćwiczy na lotnisku w katowickim Muchowcu. Ich cel to doskonałe zgranie i brak błędów. Dzięki treningowi, w czwartek 15 sierpnia równym krokiem przemaszerują w defiladzie. Ich ćwiczeniom przyglądał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 6 młodych żółwi błotnych trafiło do specjalnej zagrody dydaktycznej w Nadleśnictwie w Siewierzu. Żółwie błotne to gatunek zagrożony wyginięciem, w Polsce pod ścisłą ochroną od 1935, dodatkowo wpisany do Polskiej czerwonej księgi zwierząt. W Nadleśnictwie w Siewierzu był reporter Radia Katowice, Piotr Pagieła. W Konopiskach, na zbiorniku wodnym Pająk, trwają Mistrzostwa Europy Modeli Pływających. Na wodzie można zobaczyć kilkaset niewielkich, zdalnie sterowanych motorówek, którymi rywalizują zawodnicy z 21 państw. To bardzo widowiskowe i trzymające w napięciu zawody, o czym przekonał się Krzysztof Słabikowski.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl