Turystyka przemysłowa. Eurowybory.

dscf0535_120Czy zwiedzanie zakładu produkcyjnego może być atrakcją turystyczną, która przyciągnie kolejnych turystów? Nad tym debatują uczestnicy jedenastej Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego, która dziś rozpoczęła się w Zabrzu. Zjechali specjaliści m.in. z Francji, Hiszpanii, Niemiec i Gruzji. Swoją obecność zaznaczyli także polscy specjaliści. Konferencja potrwa do jutra. Jutro w Zabrzu rozpoczną się również VI Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Na uczestników konferencji czekają spotkania z podróżnikami, gra miejska a także liczne zabawy i konkursy. Czy turystyka przemysłowa jest ważna i jakie korzyści ze sobą niesie pytała uczestników konferencji nasza reporterka Agnieszka Baron.


 

Nie pomaga biuro konsumenta w Polsce, kierujemy skargę na poziom unijny. Do pracy jedziemy drogami wybudowanymi z unijnych funduszy. To właśnie unijne pieniądze sprawiły, że w niejednej miejscowości przeprowadzono remont kanalizacji, a w piątek mieszkańcy mogą zajrzeć do zmodernizowanego muzeum. 2/3 obowiązującego w Polsce prawa stanowione jest na poziomie Unii Europejskiej. W niedzielę wybierzemy 51 spośród 751 eurodeputowanych, którzy przez kolejne 5 lat będą reprezentować nas w PE. Na Śląsku wybieramy 1 spośród 120 kandydatów. Jeden krzyżyk to decyzja na 5 lat. Jadwiga Woźnikowska swoją relację postanowiła rozpocząć od pewnego wyznania.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl