Piłka nożna - ekstraklasa - Piast pokonał Wisłę Płock

fot. piast-gliwice.eu

Piłkarze Piasta Gliwice pokonali Wisłę Płock 1:0 (1:0) w meczu piątej kolejki ekstraklasy. 

Gola strzelił w 33. minucie Piotr Parzyszek. To drugie zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku i z gry w wielu fragmentach. Uważam, że to był ciekawy mecz, w którym staraliśmy się dominować. Cieszymy się, że zakończyło się zwycięstwem, bo wiemy jakie pojawiły się nam problemy i ilu zawodników nie mogło wystąpić w tym spotkaniu. Ci, którzy ich zastąpili pokazali się z dobrej strony - powiedział opiekun Piasta Waldemar Fornalik.

- To był trzeci mecz w nowym ustawieniu i trzeci na zero z tyłu. W tych spotkaniach zdobyliśmy siedem punktów. Jestem zadowolony z tego, że nasza praca przynosi efekty. Drużyna jest w fazie przebudowy i nie można na nią patrzeć przez pryzmat Piasta z poprzedniego sezonu. Są nowi zawodnicy, którzy się rozwijają i idą do przodu - stwierdził Waldemar Fornalik.

W spotkaniu nie wystąpiło kilku kontuzjowanych zawodników. Wśród nich znalazł się Jakub Czerwiński, który w tygodniu doznał urazu kolana. - Dokładnej odpowiedzi na temat jego stanu zdrowia nie udzielę. Kuba ma zrobiony rezonans i teraz leci zagranicę na konsultację lekarską. W tygodniu będziemy mądrzejsi - przyznał szkoleniowiec.