Śmiertelny wypadek w hucie szkła. Akt oskarżenia.

Częstochowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku w hucie szkła. Obejmuje on 5 osób. 

Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku. Podczas pracy doszło do rozerwania pojemnika z kwasem, w wyniku czego trzej pracownicy odnieśli chemiczne oparzenia ciała, które narażały ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W przypadku jednego z mężczyzn obrażenia te spowodowały ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową, skutkującą zgonem. 

— O opinię w sprawie tego zdarzenia zwrócono się do biegłego ds. wytrzymałości materiałów — mówi prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. 


— Ponad to w toku postępowania uzyskano opinię biegłego z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy — dodaje prokurator Tomasz Ozimek. 


Prokurator przedstawił 5 pracownikom huty zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci pracownika i nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 


Autor: Krzysztof Słabikowski /pg/