Bajkowy tydzień. Szczepienia. Ratownicy górniczy.

W bielskim Ośrodku Integracji Obcokrajowców MyBB przez cały tydzień integrować się będą dzieciaki. Te cudzoziemskie i polskie. Ta pilotażowa półkolonia odbywa się pod hasłem Tydzień Bajkowy i właśnie się zaczęła. Nasz reporter Jarosław Krajewski poszedł sprawdzić ile w tym prawdy, a ile bajki, ile przyjemności i ile pracy. W Katowicach większą szansę na dostanie się do publicznych żłobków będą miały zaszczepione dzieci. Od września wchodzi w życie uchwała dająca pierwszeństwo maluchom, których rodzice potwierdzą otrzymanie obowiązkowych szczepionek. Czy warto się szczepić? Co o tym pomyśle sądzą mieszkańcy, sprawdzała Klaudia Matuszna.Kilkudziesięciu ratowników od soboty próbuje dotrzeć do dwóch grotołazów, którym woda odcięła drogę wyjścia z Jaskini Śnieżnej w Tatrach. Nie ma z nimi kontaktu. W akcji ratowniczej uczestniczą miedzy innymi dwaj ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Piotr Pagieła rozmawia z rzecznikiem stacji Robertem Wnorowskim.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl