Kowal. Mieszkania.

W jednej z katowickich piwnic, kryje się warsztat współczesnego kowala, wyrobnika mieczy wiedźmińskich. Artur Wysocki po pracy prowadzi warsztat Kaer Morhen Forge i jako jedyny miecznik w Polsce posiada licencję CD Projekt na wykorzystanie modeli mieczy z gry komputerowej "Wiedźmin". Jego pracę i styl cenią kolekcjonerzy na całym świecie.Nie tylko w Europie miecz odgrywał ważną rolę kulturową. Wystarczy wspomnieć samurajskie miecze, które według podań przechowywały duszę wojownika. Warszat odwiedziła Paulina Pikiewicz.Parę lat temu Urząd Miasta w Raciborzu zapewnił kilku rodzinom mieszkania socjalne. Niestety nikt wtedy nie wziął pod uwagę, że zasiedlana kamienica znajduje się w strefie przemysłowej. Od roku, mieszkańcy ulicy Stalowej w Raciborzu, zmagają się z całonocnym hałasem dobiegającym z pobliskiej firmy przetwarzającej odpady. Trudnej sytuacji, która szkodzi obu stronom konfliktu, przyjrzała się Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl