Antoni Piechniczek honorowym obywatelem. Festiwal folklorystyczny. Akademia onkologii.

Miasto Chorzów zyskało nowego honorowego obywatela. Został nim piłkarz, selekcjoner a także polityk – Antoni Piechniczek.

Odznaczenie wręczono dziś na sesji rady miasta. Radni docenili jego zaangażowanie oraz osiągnięcia. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Wielkie święto muzyki i tańca, czyli 32. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, trwa w całym województwie śląskim.

Gospodarzem jest świętujący w tym roku jubileusz 50-lecia działalności Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego, a bazą jest Cieszyn. To właśnie tu, dziś o 18.00, w miejscowym teatrze rozpocznie się wielki koncert Muzyka Świata.


Przed nami ostatnia wakacyjna sobota. Wśród wielu imprez organizowanych w naszym regionie jest jedna nietypowa. To próba oswojenia najgroźniejszej choroby i śmiertelnego wroga wielu osób – raka.

Nowa odsłona działalności Ślaskiej Ligi Walki z Rakiem to Akademia Onkologiczna, która pojutrze odbędzie się w ogrodach gliwickiego Instytutu Onkologii. Najważniejszym punktem spotkania będzie rozmowa o obrzęku limfatycznym i rekonstrukcji piersi.

Prócz tego będą stanowiska rehabilitacji, dietetyki, psychologii, a także specjalna bielizna dla amazonek. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl