Rok szkolny

Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny dlatego dzisiaj podążymy śladem myśli zawartych w słowie pasterskim jakie z tej okazji skierował do wiernych metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc. Usłyszymy rozmowę o szkole,  wychowaniu  wartościach. Gościem ks. Arkadiusza Wuwera będzie ks. Prof. Roman Buchta dyr. Wydziału katechetycznego katowickiej kurii metropolitalnej.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl