Otwarcie mostu w Mszanie. Dzień Sąsiada w Wiśle. Mistrz kierownicy u chorych dzieci.

unnamed_120 Otwarcie mostu Mszanie na autostradzie A1. Po blisko 4 latach od planowanej daty zakończenia prac można już bez objazdów przejechać autostradą A1 - od Pyrzowic do granicy z Czechami. Słynny już most w Mszanie został oddany do użytku. Otwarcie obiektu odbyło się bez wielkiej pompy. Dla mieszkańców okolicznych miejscowości, przez które prowadzone były objazdy - tej pompy nie musiało być. Dla nich najważniejsze jest to, że budowa autostrady w ich rejonie wreszcie się zakończyła. Z mieszkańcami okolicznych miejscowości rozmawiał Marcin Wielgus.


 

Mieszkańcy wiślańskich dolin skrzyknęli się już po raz kolejny, aby zorganizować Święto Sąsiada. Celem tej ogólnoeuropejskiej inicjatywy jest promocja gościnności i życzliwości w najbliższym sąsiedzkim otoczeniu. Tradycja europejskiego Dnia Sąsiada sięga 1999 roku. Wtedy po raz pierwszy w Paryżu zorganizowano to święto. Wiślańskim inicjatorem Święta Sąsiada jest Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka. Po sąsiedzku do Wisły wybrał się nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

kaje_120Kierowca rajdowy z wizytą u małych pacjentów. Tor rajdowy na szpitalnym korytarzu, przymierzanie kasków i specjalnych rękawic a także żarty, zdjęcia i autografy. Takie rzeczy mogą się wydarzyć tylko w Szpitalu Ceglana w Katowicach. Małych pacjentów z oddziału okulistycznego odwiedził wielokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Wizycie przyglądała się Anna Sojka.


 

 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl