Pierwsza rocznica śmierci abp. Wesołego

fot. Agnieszka Loch

Mija rok od śmierci arcybiskupa Szczepana Wesołego. 

Arcybiskup Szczepan Wesoły przez lata prężnie działał na emigracji wspierając Polonię, był wielkim Ślązakiem, Polakiem i honorowym obywatelem Katowic. 

W katowickiej parafii pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona msza święta w intencji zmarłego arcybiskupa. Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc. 

Po nabożeństwie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej dedykowanej zmarłemu, którą ufundowali duszpasterze i wierni Polskiej Misji Katolickiej — mówi rzecznik arcybiskupa katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal. 


To rodzinna parafia wielkiego Ślązaka, Polaka i honorowego obywatela Katowic który przez lata prężnie działał na emigracji wspierając Polonię.

Dar serca Polonii nie dziwi ponieważ arcybiskup Wesoły był niezwykle blisko wiernych mieszkających za granicą - mówi metropolita katowicki, Wiktor Skworc:


 

Mieszkańcy regionu wspominają arcybiskupa Wesołego.


W uroczystości upamiętniającej arcybiskupa Szczepana Wesołego wzięli udział wierni, kapłani, biskupi oraz przedstawiciele Polskiej Misji Katolickiej z Francji, Niemiec i Anglii.

Autor: Agnieszka Loch /rs/ds