Pielgrzymka biegowa. Rodzina policyjna. Komorkomania.

W dwa dni do pokonania mają około 300 kilometrów. Dystans jednak, jak to w sztafecie, podzielony jest na fragmenty. Spod Pomnika Poległych Górników KWK Wujek do grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie wystartowała dziś czternasta pielgrzymka biegowa. Na starcie był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. Rok 2019 to rok pamięci. W Katowicach uczczono 100. rocznicę powstania polskiej policji, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz agresji związku sowieckiego na Polskę. Uroczystości rozpoczęła msza święta której przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Uczestniczyli w niej przedstawiciele funkcjonariuszy policji z całego regionu. Po mszy uczestnicy przeszli pomnik policjanta polskiego by uczcić poległych funkcjonariuszy: W uroczystościach brała udział reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch. Fundacja DKMS zajmująca się szukaniem potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, w szkołach ponadgimnazjalnych uruchomiła projekt "Śląska Komórkomania". Podczas uroczystej gali podsumowującej pierwszą edycję, próbowaliśmy dowiedzieć się, jakie efekty przyniosła akcja. To, jak pozytywnie potrafi zaskoczyć młodzież ze Śląska oraz jak łatwo można uratować komuś życie, sprawdzała Klaudia Matuszna.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl