Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo.

fot. Materiały prasowe

Mistrz zaufania i ekspert w znoszeniu niesprawiedliwego cierpienia, prorok o umiejętnościach czytania w sercach ludzkich, wyrafinowany przekaziciel miłości do Słowa Bożego. Jego postać może być dla wielu zmęczonych i zniechęconych trudami życia dawką duchowego tlenu. Tak pieknie napisano kiedyś o bohaterze dzisiejszych Śladów Słudze Bożym ks Dolindo Ruotolo. Więcej o tym niezwykłym duszpasterzu, w rozmowie ks. Jacka Plecha z Joanną Bątkiewicz Brożek autorką książki Jezu Ty się tym zajmij – o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl