Piłka nożna - LM - Remis w Dortmundzie, zwycięstwa Ajaxu i Napoli
18.09.2019
08:23:00

We wtorek na ośmiu stadionach rozegrano mecze 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Zwycięzca tych rozgrywek w poprzednim sezonie - Liverpool - przegrał na inaugurację na wyjeździe z Napoli 2:0 (0:0). Bramki zdobywali Belg Dries Mertens (82' - karny) i Hiszpan Fernando Llorente (90+2'). W 66. minucie w drużynie z Neapolu pojawił się na boisku Piotr Zieliński, natomiast na ławce rezerwowych znalazł się Arkadiusz Milik. W innym meczu grupy E Red Bull Salzburg pokonał KRC Genk 6:2 (5:1). Trzy gole dla mistrzów Austrii strzelił Norweg Erling Braut Håland (2', 34', 45').

Inter Mediolan zremisował niespodziewanie ze Slavią Praga 1:1 (0:0). Goście wyszli na prowadzenie w 63. minucie po trafieniu Petera Olayinki. Wyrównał w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy Nicolò Barella. W innym spotkaniu grupy F Borussia Dortmund zremisowała bezbramkowo z Barceloną. W 57. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Marco Reus. Poza kadrą meczową Borussii z powodu urazu mięśniowego znalazł się Łukasz Piszczek.

Olympique Lyon zremisował w swoim pierwszym spotkaniu w grupie G z Zenitem St. Petersburg 1:1 (0:1). Drużyna z Rosji prowadziła do przerwy po trafieniu Irańczyka Sardara Azmouna w 41. minucie. Pięć minut po przerwie punkt dla gospodarzy uratował Memphis Depay, który wykorzystał "jedenastkę" po faulu Magomieda Ozdojewa polu karnym gości. W innym spotkaniu SL Benfica przegrała z RB Lipsk 1:2 (0:0).

Od zwycięstwa rozpoczął zmagania w grupie H Ajax Amsterdam. Półfinalista Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie wygrał z Lille OSC 3:0 (1:0) po trafieniach Quincy'ego Promesa (18'), Edsona Alvareza (50') i Nicolasa Tagliafico (62'). W drugim meczu Chelsea przegrała z Valencią 0:1 (0:0).