Premier z wizytą w Bytomiu. Spotkanie z mieszkańcami.

fot. Łukasz Kałuża

Premier poinformował w Bytomiu o obniżeniu norm alarmowych dla smogu z 300 mikorgramoów pyłu zawieszonego do 150 na metr sześcienny. 

Powyżej tej wartości będzie ogłaszany stan alarmowy. Ta norma ma w przyszłości spaść jeszcze do 80 mikogramów. Mateusz Morawiecki mówił o działaniach rządu w celu poprawy m.in. jakości powietrza.


Premier powiedział także o 10 miliardach złotych na remonty i termomodernizacje szkół w ciągu najbliższych 10 lat. W tym kontekście mówił o zielonych szkołach i czystym powietrzu. 

— Chcemy, żeby nie tylko oznaczało to uśmiechniętych uczniów i profesjonalnych nauczycieli, ale też, żeby oznaczało że jest czyściej, cieplej, przyjemniej i bardziej zielono — mówił Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki poinformował, że do programu "Czyste Powietrze" wpłynęło już 80 tysięcy wniosków na kwotę 2 miliardów złotych. Szef rządu mówił też o innych działaniach.


Minister środowiska Henryk Kowalczyk mówił, że program Czyste powietrze dalej się rozpędza.


Szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki, Wodnej Piotr Woźny mówił, że dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem tych wszystkich działań.


W sumie program Czyste Powietrze to 100 miliardów złotych na 10 lat. 

Autor: Łukasz Kałuża /rs/